O mnie

Witam serdecznie wszystkich, którzy zdecydowali się zajrzeć na moją stronę.

Nazywam się Magdalena Cieślak, jestem:

  • Pedagogiem specjalnym – oligofrenopedagogiem, absolwentką  Akademii Pedagogiki Specjalnej
    w Warszawie,
  • Fizjoterapeutą,
  • Pedagogiem z zakresu diagnozy i terapii pedagogicznej,
  • Terapeutką stymulacji audio-psycho-lingwistycznej  wg. metody A. Tomatisa (Centrum Audio-Psycho-Fonologii „ESPACE”). pod okiem Pani Małgorzaty Szurlej – wybitnego specjalisty i niegdyś bezpośredniego współpracownika  prof. Tomatisa.

Ukończyłam różnorodne szkolenia i  warsztaty. Jednak  najbardziej przynoszącą efekty i przyjemną dla dzieci jest trening uwagi słuchowej prof. A. Tomatisa.  Nieprawidłowe przetwarzanie wrażeń słuchowych jest źródłem wielu problemów z zakresu nauki, koncentracji, przyswajania języków obcych  i komunikacji. Dzięki stymulacji zmysłu słuchu, poprawia się efektywne słuchanie, dzięki któremu  dużo łatwiejsze jest komunikowanie,  uczenie 
i rozumienie języków obcych.

Stworzony przeze mnie  Gabinet pedagogiczny M.C. Dobro istnieje w Kaliszu od 2011 roku. Prowadzę działalność diagnostyczną, terapeutyczną, konsultacyjną. Posiadam wieloletnie doświadczenie w terapii dzieci, młodzieży i osób dorosłych  z różnymi  niepełnosprawnościami – pracując od 1997 roku.

Ważnym atutem mojego gabinetu jest profesjonalny sprzęt do terapii A. Tomatisa. Indywidualnie  dobierany program terapii do potrzeb uczestnika. Gabinet wyposażony  jest w różnorodne pomoce dydaktyczne, atrakcyjne dla dzieci zabawki oraz gry.

Moją działalność cechuje dojrzałość, odpowiedzialność, rzetelność i uczciwość. Pracę traktuję poznawczo
i z wielkim entuzjazmem. Zależy mi na tym, aby udzielana przeze mnie pomoc była pełna, profesjonalna i skuteczna. Staram się dawać moim podopiecznym i ich rodzinom psychiczne oraz merytoryczne wsparcie.

Zapraszam do miejsca, w którym doświadczenie łączy się z profesjonalizmem.